• slidebg1
    ACARSOY ENERJİ
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1

Acarsoy Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Şirketimiz EPDK dan alınan 29/07/2010 tarih ve EÜ/2669-5/1657 numaralı üretim lisansı sahibidir. Ülkemizde enerji çeşitliliğinin arttırılarak düzenli ve sürekli enerji üretiminin yapılmasına katkı sağlamak üzere üretim lisansımız kapsamında Denizli ili, Honaz İlçesi, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde yatırımı gerçekleştirilen doğal gaza dayalı elektrik enerjisi üretim santrali Acarsoy Denizli DGKÇS 63 MW kurulu gücündedir. Yatırım süreci 2011 yılının ikinci yarısında saha düzenleme çalışmaları ile başlamış, eş zamanlı olarak yapılan mühendislik çalışmaları neticesinde belirlenen ana ve yardımcı ekipmanlar için tedarikler gerçekleştirilmiştir. Yaklaşık 16 ay süren inşaat, satın alma ve montaj çalışmalarının akabinde 27/12/2012 tarihinde santralin basit çevrim, 12/04/2013 tarihinde kombine çevrim etaplarının kabulleri gerçekleştirilerek elektrik üretim faaliyetlerine başlanmıştır. Santralin basit çevrim kısmında yüksek verimli, hızlı devreye girip çıkabilen ve kısa sürede tam yüke çıkma kapasitesi bulunan GE LM6000PC modeli ve kombine çevrim kısmında ise yüksek verimlilik ve esnek çalışma sistemine uygun Siemens SWT-300 buhar türbini tercih edilmiştir.

Misyonumuz

Doğa ve çevre dostu, en yeni teknolojiye sahip yüksek verimlilikteki projelerin hayata geçirilmesi ve gerçekleştirilen tüm projelerimizdeki çalışmalarda iş mükemmelliğinde örnek olunması yoluyla ülkemize sürdürülebilir değerler yaratmaktır.

Vizyonumuz

Türkiye'nin en beğenilen ve en değerli enerji şirketleri arasında yer alarak her geçen gün sektördeki pazar payını arttırmaktır.