• slidebg1
    AİRRES
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1

Airres Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Şirketimiz yenilebilir enerji kaynaklarından enerji üretimi ile çevre dostu enerji üretmeyi ve ülkemizde enerji çeşitliliğine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda EPDK’ dan alınan 28/03/2012 tarih ve EÜ/3749-2/2298 sayılı üretim lisansı kapsamında 55 MWe / 60.8 MWm kurulu gücündeki Airres Rüzgar Enerji Santraline ait 19 adet Siemens SWT3.2-113 türbinin 2017 yılının ilk çeyreğinde kurulumu tamamlanarak elektrik enerjisi üretim faaliyetlerine başlanmıştır. Airres RES’ den yıllık olarak 210.000MWh enerji üretimin yapılması ve 135.756 ton karbon salınımının engellenmesi planlanmaktadır. Şirketimiz, doğa ve çevre dostu olan yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı enerji üretim tesislerinin ülkemize kazandırılması ve enerji çeşitliliğin arttırılması için belirlediği hedefler doğrultusunda ilerlemeye devam etmektedir.

Misyonumuz

Doğa ve çevre dostu, en yeni teknolojiye sahip yüksek verimlilikteki projelerin hayata geçirilmesi ve gerçekleştirilen tüm projelerimizdeki çalışmalarda iş mükemmelliğinde örnek olunması yoluyla ülkemize sürdürülebilir değerler yaratmaktır.

Vizyonumuz

Türkiye'nin en beğenilen ve en değerli enerji şirketleri arasında yer alarak her geçen gün sektördeki pazar payını arttırmaktır.